2019 Otantik Banyo Dekorasyonu Modelleri

Otantik stilde dekore edilmiş bir banyo, kendini basitliği ile hemen belli eder. Ancak bu basit tasarımın altında genellikle çok kaliteli malzeme tercihi bulunur. Egzotik ahşap cinslerini seramik ile kombine ederek modern ve elit bir görünümü yakalayan otantik tasarımlı bir banyoyu, siz de bu yazımızdaki fikirlerden yararlanarak kendi evinizde kurabilirsiniz. İşte 2019 Otantik Banyo Dekorasyonu Modelleri!

2019 Otantik Banyo Dekorasyonu Modelleri

Otantik bir banyo tasarımı yapıyorsanız, daha evvel banyo dekorasyonuna dair alıştığınız kalıpları unutmanız gerekmektedir. Bu tür banyolarda karşımıza en çok çıkan marjinal görünümlerden biri, çift lavabolardır. Ayrıca her ne kadar ilk bakışta çift lavabo bir banyo için gereksiz gelse de, zaman içerisinde kullananlar bunun çok fonksiyonel olabildiğini söylemektedirler. Bu tarz çift lavabo kurulumu, duvar önünde büyüleyici bir kontrast oluşturacaktır.

Otantik banyoların bir diğer karakteristik özelliği de birden fazla duvar döşemesi malzemesi kullanılmasıdır. Yani bu tür bir banyo tasarlarken örneğin lavabo bölümüne koyu mavi, küvet ya da duş kabini bölümüne ise açık krem rengi fayans döşemeniz içeriye girenlere baş döndüren bir dekorasyon şöleni sergilemenizi sağlayacaktır.

Çanak stili lavabolar, son yıllarda modern tasarımlarda sıkça kullanılıyorlar. Ancak, çanak lavaboların derin olanlarını tercih ederseniz, etrafa sıçrayan suların yaratacağı kirli görünüm de çok daha az olacaktır. Çanak tarzı lavabo kullanmak yerine daha geleneksel yerden oturtmalı tarzı lavaboları tercih ederseniz, çift lavabo kullanımı için ikisi bir arada modelleri de bulabilirsiniz. Ayrıca ikisi bir arada olan modellerde tesisat kurulumu da hem daha ekonomik, hem de daha zahmetsiz olacaktır.