Akbank’tan Üreticilere Avantajlı Tarım Kredileri!


Özellikle tarımsal üretimde nakit ve sermaye sıkıntısı çeken üreticilerin nakit sorunlarına yardımcı olabilmek ve ürünlerin hasat dönemlerine kadar geçen süre zarfı içerisinde gübre, tohum, sulama ve ilaçlama gibi maliyetlerinizde Akbank tarım kredisi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank sağladığı tarım kredisiyle üreticilere hasat dönemine bağlı olarak geri ödemesiz dönem seçenekleri ve vade sonunda anapara ile faiz ödemelerini gerçekleştirebilmekteler. Tarım kredisi adı altında Akbank tarafından üreticilere farklı ihtiyaçlara yönelik krediler de mevcut. Bu krediler içerisinde sera kurmak isteyen veya seralarını genişletmek isteyen kişilere yönelik sera kredisi, 60 aya kadar eşit taksit olanaklarıyla uygun arsa kredileri, sıfır veya ikinci el traktör alımları için uygun traktör kredileri, hafif araç ihtiyaçları için hafif araç kredisi ve Toprak Mahsulleri Ofisi’ne yapılan ürünlerin teminatını belgeleyen makbuz kredisi gibi seçenekler de mevcut.

Ödemeler Üreticilerin İstediği Şekilde

Üreticilerin ürettikleri ürüne göre veya hasat durumuna göre düşük faiz uygulamaları belirleyen Akbank kredi ödeme seçeneklerini de üreticinin istediği doğrultuda oluşturmaktadır. Hasat zamanları ödeme günü olarak belirlenebildiği gibi kullanılacak krediye bağlı olarak da vade aralıklarını da seçebilirsiniz. Örneğin hasat dönemize yakın bir süre içerisinde ödeme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirmeniz mümkün.

Bunların dışında Akbank tarım kredisi kullanan üreticilere vade farkını ödedikleri takdirde ana para tutarını ve faiz tutarlarını vade sonunda ödeyebilme imkanlarına sahipler. Üreticiye büyük kolaylıklar sağlayan ve üreticinin isteğine göre de uygun kredi imkanları sunan Akbank, tarımsal kredi veren bankalar içerisinde öne çıkarak çiftçilere ulaşmayı başardı. Akbank kredi başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin çiftçilik belgesinin olması, bankaların kara listesinde olmaması, gelir durumunu belgeleyebilmesi ve kredi notunun da yüksek olması gibi şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Tarımsal kredi başvuruları Akbank şubelerinden gerçekleştirilmekte olup, tarımsal krediler hakkında ve uygun faiz indirimleri hususunda bilgi alabilirsiniz.