Banyonuza Renk Katmak İçin Dekorasyon Fikirleri

Birçok yeni evde gördüğümüz minimalist ve çağdaş dekorasyon anlayışı, maalesef renk içermekten oldukça uzak. Bu da, yıllar içerisinde insanlarda bir bıkkınlık ya da sıkkınlık yaratabiliyor. İşte Banyonuza Renk Katmak İçin Dekorasyon Fikirleri!

Banyonuza Renk Katmak İçin Dekorasyon Fikirleri

Genellikle, ister klasik olsun ister modern, bütün banyolarda kullanılan temel renk beyaz. Mavi de buna eşlik edebiliyor. Her ne kadar birçok dekorasyon guru’suna göre bu temel renkler bir banyonun enerji seviyesini korumak için doğru sayılabilecek seçimler olsa da, iyi ve profesyonelce yapılmış bir banyo dekorasyonunda mutlaka renkli dokunuşlar görüyoruz. Genellikle tavsiye edilen yaklaşım da, toplu konut ya da sitelerden satın almış olduğunuz yeni evlerde hazır şekilde bulacağınız banyo tasarımına, çeşitli renkli dokunuşlar yapmanızdır. Böylece sizler de, bu yazımızdaki fikirlerden yararlanarak banyonuza hoş bir renkli dokunuş yapabilirsiniz.

Bir Tutam Renk

Banyonuzun tabanı ile tavanının tam orta hizasından, koyu bir renkte bir çizgi çekin. Bu çizgi, banyonuz küçükse kalın, büyükse ince bir çizgi olmalıdır. Ayrıca, eğer banyo duvarlarınız fayans ise, bu çizgiyi de daha küçük kare parçalar halinde olan fayanslardan çekmelisiniz. Böylece, banyonuzu çepeçevre saran bir görünüm sağlayarak beyazın göz yoran etkisini kırabilirsiniz.

Musluklarınız için alışılageldik krom ya da paslanmaz çelik yerine taşlanmış nikel modelleri tercih edin. Nikel’in kendine has bakırımsı ve çok hoş duran pastel rengi, özellikle de musluk etrafındaki aksesuarlarla birleştiğinde çok hafif bir renk dokunuşu yapacaktır.