Banyonuzda Yer Açmak İçin Dekorasyon Fikirleri

Evinizi satın alırken gayet geniş olan banyonuz, yıllar içerisinde sürekli yeni eşyaların eklenmesi ile bir yerden sonra çok kalabalıklaşabilir ve daralabilir. Ayrıca, yıllar içerisinde çocuk sayısı artan aileler de, banyolarında yer açmak isteyebilirler. Bu tür durumlarda her zaman için evi değiştirmek ya da banyoyu tamamen tadilata sokarak yenilemek mümkün bir çözüm yolu olmayabilir. Ancak, akıllıca yapacağınız minik değişiklikler dahi banyonuzda özlediğiniz ferah havayı geri döndürebilir. Sizler de bu yazımızdaki uzman görüşlerinden yararlanarak banyonuzda yer açabilir, banyo dekorasyonunuzu yeniden pratik ve estetik bir hale getirebilirsiniz. İşte Banyonuzda Yer Açmak İçin Dekorasyon Fikirleri!

Banyonuzda Yer Açmak İçin Dekorasyon Fikirleri

  • Küçük Raflar

Gerçekten küçük olan bir banyonuz varsa, diklemesine depolama alanına da çok ihtiyacınız olacaktır. Kapının arkası ya da duvara monte edilen küçük raflar, etraftaki dağınıklığı biraz olsun azaltarak ideal depolama çözümleri sunarlar.

  • Oyma Raflar

Bir duş kabini ya da duş teknesi içerisinde, genellikle çok az kullanılabilir alan vardır ve bu da genellikle bir işe yaramaz. Ancak, minik bir tadilat işlemi ile, bu alandaki duvarların içerisine oyma raflar yaptırarak çok işe yarayan alanlar kazanabilirsiniz. Ayrıca, eğer banyonuz yeterince geniş ise ama yine de kalabalık duruyorsa, Duş kabininizin bir cephesine ince bir duvar ördürebilirsiniz. Böylece, ayrılmış bir alan elde edebilirsiniz.

  • Havalandırmalar

Banyonuzu kalabalık ve dar hissettiren en önemli öğelerden biri de havalandırmadır. Banyonuza ekleyeceğiniz bir havalandırma fanı, içeride biriken fazla nemi alıp havayı temizleyerek daha geniş bir hissiyat oluşturmanıza yardımcı olabilir.