Ev Alacaklara Ziraat Bankası’ndan Konut Kredisi


Konut almak için birikimleri yetersiz olanlar ve ev alabilmek için ek satın alam gücüne ihtiyacı olanlar Ziraat Bankası’nın konut kredilerinden yararlanabiliyor. Hayalindeki eve kavuşmak için birikimlerinin yanı sıra finans desteğine ihtiyacı olanlar çeşitli başvuru kanalları aracılığıyla Ziraat Bankası konut kredisine başvuru yaparak uygun vade ve düşük faiz oranlı konut kredisi kullanabiliyor.

Yatırım yapmak ve hayallerine kavuşmak için konut almak isteyenler Ziraat Banaksı konut kredisine başvuru yaparak 180 aya varan vade seçenekleri ile konut kredisi kullanabiliyor. Ziraat Bankası konut kredisinin 180 ay vade seçeneğinin yanı sıra faiz oranlarıyla da ev almak isteyenlerin finansman desteğini sunmuş oluyor.

Ekspertiz Değerinin Yüzde 80’i Kadar Kredi

Ev almak için desteğe ihtiyacı olanlar Ziraat Bankası konut kredisi ile almak istedikleri evin ekspertiz değerinin %80’ine varan kredilendirme tutarlarından yararlanabiliyor. Ayrıca kredi kullananın tercih ettiği vadeye göre Ziraat Bankası konut kredisinin faiz oranı değişiklik gösterebiliyor. Yüzde 0,99 dan başlayan faiz oranları ile Ziraat Bankası uygun ödeme kolaylıklarını da beraberinde sunmaya devam ediyor.

100.000 TL tutarındaki konut kredisi Ziraat Bankası’ndan 180 ay vade ile alınması halinde kredinin faiz oranı %0,99 olacağı için kredi kapsamında Ziraat Bankası’na ödenmesi gereken aylık taksit tutarı 1.192,46 TL olurken kredinin masraflarını kapsayan efektif faiz oranı %12.8055 oluyor.

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu Ziraat Şubelerinden, Ziraat İnternet Şubesinden, Ziraat Mobilden, Ziraat Çağrı Merkezinde ve ATM’lerden yapılabiliyor.