ICBC Turkey’den Yeni Evim Kredisi Kampanyası!


ICBC Turkey, ev sahibi olmak isteyen, ev almak için yeterli nakiti olmayan müşterileri için anında başvuru yapabilecekleri konut kredisi imkanı tanıyor.

Yeni Evim Kredisi Kampanyası düzenleyen ICBC Turkey, uygun faiz oranları uygulayarak müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. Satın alınan evin ekspertiz değerimin yüzde sekseni kadar kredi veriliyor. Bireylerin krediye konu olan satın alacakları evin tapu fotokopisini başvuru sırasında getirmeleri gerekiyor. Banka ilk aşamada evin ekspertiz raporunu oluşturuyor ve bu rapora göre de verilebilecek maksimum kredi tutarını belirliyor.

120 ay vadeli ödeme seçeneği ve 1,43’lük faiz oranı ile konut kredisi imkanı tanıyan ICBC Turkey, krediye ilişkin olarak teminat talep ediyor. Kişiler teminat olarak satın alacakları evi gösterebiliyor.  Gayrimenkul üzerine ipotek konuluyor, ödemeler sona erdiğinde ipotek evin üzerinden kalkıyor. Müşterilerinin aylık gelirlerine en uygun konut kredisi ödeme planlarını oluşturan banka, esnek ödeme planı imkanı da sağlıyor. Kişilerin kredi ödemeleri süresince hayat sigortası yaptırmaları da zorunlu tutuluyor. Hayat sigortası ödemesi kişi özelinde değişiklik gösteriyor.

Başlangıçta kişilerden kefil talep edilmiyor. Ancak banka konut kredisi değerlendirmeleri sonrasında kefil ve ek teminatlar talep edebiliyor.

ICBC Turkey Konut Kredisi

ICBC Turkey konut kredisi başvurusu banka şubelerinden yapılıyor. Başvuru esnasında kişilerden satın alınacak evin tapu fotokopisi, kat irtifakı tapusu ile yapı kullanım izin belgesi ya da inşaat ruhsat fotokopisinden herhangi biri,  nüfus cüzdanı, gelir belgesi talep ediliyor. Kefil istenmesi halinde kefillerinde aynı belgeleri getirmeleri gerekiyor.

Kişiler krediyi vadesinden önce kapatmak isterlerse de kredi erken kapama ücreti alınmaktadır. Bu ücret kredi tutarının en fazla yüzde 5’ine tekabül etmektedir.

Örnek bir finansman ihtiyacı düşünecek olursak; 100bin liralık krediyi 120 ay vade ile kullanmanız halinde yüzde 1,49 faiz uygulaması ile aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.748,13 TL olurken yıllık ortalama maliyet oranı %19,0525 olmaktadır.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisinden diğer bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

 


Esnaf Kredisi

Akbank

Akbank’tan 30 Bin Lira KOBİ Kredisi!

KOBİ kredileri orta ve küçük çaptaki işletmelere bankalar tarafından sağlanan geri ödemeli finansal desteklerdir. Ekonomik anlamda zor durumda kalan ya da işlerini büyütmek ya da geliştirmek için paraya ihtiyacı olan işletmeler KOBİ kredisi kampanyalarını araştırarak yararlanırlar. Akbank KOBİ kredisi de bunlardan biridir. Akbank müşterisi olan işletmelere sağlanan bu kredi ile orta ve küçük sermayeli işletmeler işlerini geliştirebilir ya da işlerinin düzene girmesi için gerekli maddiyata sahip olabilir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.