Kestanenin Faydaları ve Kalorisi


Kış aylarında lezzeti ve faydaları ile çok tüketilen kestanenin kalori değeri de çok fazla olmadığı için tüketmek için ideal bir seçim olmaktadır.

100 gramın üzerinde tüketmesseniz ideal bir kalori miktarı almış olursunuz ve az kaloriyi yakması da kolaydır. Bunun için kolay kolay kalori almazsınız. Faydalarına gelince birçok faydasının bulunmasıyla da sağlık açısından çok çok yararlıdır.

Kestanenin Faydaları Nelerdir?

  • Vücudu dinamik ve enerjik tutmayı sağlar,
  • Yorgunlukları üzerinizden alarak güç verir,
  • Hasta kişiler için iyileştirici özellikleri vardır,
  • En önemlilerinden biriside kan içerisindeki kolesterol miktarını düşürür,
  • Kan dolaşımını hızlandırır,
  • Çok sık karşılaşılan varis ile basur sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur,
  • Karaciğere mideye faydalı olduğu gibi ishali önler.

Kestane Kaç Kalori

Normal üzerine hiçbir işlem uygulamadan tüketilen kestanenin 100 gramı yaklaşık olarak 194 kalori içermekte, haşlanmış olan kestanenin de 100 gramı 131 kalori miktarı içerir. En lezzetlisi olan kavrulmuş kestane genelde tavalarda, tepsilerde ve soba üzerlerinde kavrulan kestanenin 100 gramı 245 kalori içerir.

Kestane çok lezzetli olan bir yiyecektir bozulmamış ve sağlıklı olanların kabukları soyulduğunda içinin rengi sarı gibi bir ton olmalıdır. Kişinin damak zevkine göre ister haşlanmış, kavrulmuş ve sade olarak çok lezzetli bir şekilde tüketilir. Ayrıca kestanenin içerisinde vitamin açısından b1, b2 ve en önemlisi c vitamini bulunmaktadır. Yani kestane başlı başınca şifalı bir besin oluyor. Bunlara ek olarak da içerisinde bol miktarda mineral bulunmaktadır.


Esnaf Kredisi

Akbank

Akbank’tan 30 Bin Lira KOBİ Kredisi!

KOBİ kredileri orta ve küçük çaptaki işletmelere bankalar tarafından sağlanan geri ödemeli finansal desteklerdir. Ekonomik anlamda zor durumda kalan ya da işlerini büyütmek ya da geliştirmek için paraya ihtiyacı olan işletmeler KOBİ kredisi kampanyalarını araştırarak yararlanırlar. Akbank KOBİ kredisi de bunlardan biridir. Akbank müşterisi olan işletmelere sağlanan bu kredi ile orta ve küçük sermayeli işletmeler işlerini geliştirebilir ya da işlerinin düzene girmesi için gerekli maddiyata sahip olabilir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.