Mide Bulantısına İyi Gelen Bitkiler

Mide bulantısı hemen hemen herkesin hayatı boyunca yaşamış olduğu bir rahatsızlıktır. Bu gibi durumlarda kişi günlük hayatına devam etmekte zorlanır. Bulantıya çözüm olan bitkiler bu dönemlerde imdada yetişerek midenin yatışmasını sağlar.

Mide Bulantısına İyi Gelen Bitkiler

Nane

Eğer taze nane var ise yaprağını çiğnemeniz de mide bulantısına çözüm olur. Çiğnemekte zorlanıyorsanız kuru ya da taze naneyi bir cezvede kaynatın. İçine aroma katması için limon da sıkabilirsiniz. Kuru nane için uygulamayı yaparken 500 ml kadar su içine bir yemek kaşığı dolusu nane katılır. Yaklaşık yarım saate bekletip demleyebilirsiniz.

Limon ve Bal

Bal ve limon ile yapılan uygulama mideyi rahatlatan bir karışımdır. Bunun için 1 çay kaşığı kadar balı gene bir çay kaşığı kadar olan limon suyuna yedirin.

Karanfil

Karanfil mideye iyi gelen bir bitki olup ayrıca sakinleştirici etkisi de vardır. Bu karışımı içtikten sonra rahatlama e uyuma da ardından gelebilir. Eğer kendinizi çok gergin hissediyorsanız da bu kürü uygulayabilirsiniz. 1 fincan suda 1 çay kaşığı kadar karanfil demlenip ılık olarak içilir.

Zencefil

Mideye en iyi gelen bitkilerin başında zencefil gelir. Zencefil araba tutması gibi durumlarda da olumlu etki yapar. Zencefili su da kaynatıp içebilirsiniz. Bunun yanı sıra 1 çay kaşığı kadar soğan suyu içine gene bir çay kaşığı toz zencefil karıştırarak tüketmeniz midenizi rahatlatır. Bu kürü soğuk algınlığı durumlarında da bal ile tatlandırıp içebilirsiniz.