PTT’nin Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi


Emeklilerin krediye ihtiyacı olduğunda emekli maaşlarını aldıkları bankadan kredi kullanabilme avantajları bulunuyor. Her bankaya göre şartları değişen bu emeklilere ihtiyaç kredisi ile emekli kişiler parasal ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Maaşını PTT’den alan emekliler farklı sebeplerden dolayı uygun kredi başvurusu yapmak isteyebilirler. Bu gibi durumlarda PTT’nin emekliler için sunduğu ihtiyaç kredisi imdada koşuyor. PTT bu kredi ile emeklilere uygun hale getirdiği faiz oranları belirlemiş. PTT emekli kredisi fırsatından yararlanmak isteyenlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartlar yerine getirildiğinde emekliye uygun kredi seçeneklerinden olan PTT emekli kredisine başvuru yaparak kredilerini kullanabiliyorlar.

PTT emekli ihtiyaç kredisi ile PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan bu kredi kullanılabiliyor. Bu bankalardan bazıları Aktifbank, Denizbank, Odeabank, Fiba Banka’dır. PTT, emekli maaşını kendisinden alan kişilere tanıdığı bu kredi imkanında 60 aya kadar vade seçenekleri de sunuyor. Emekli kredisi başvurusu internet vasıtasıyla online kredi başvurusu şekilden yapılabileceği gibi emeklilerin herhangi bir PTT şubesine gitmeleri de yeterli oluyor. Kredi başvurusu için PTT şubesine giderken gerekli olan tek şart kişinin nüfus kağıdının yanında olması. Şube çalışanları kimlik bilgilerini sisteme girerek o kişinin adına ihtiyaç kredisi başvurusu yaparlar.  Kredinin onaylanıp onaylanmadığının bilgisi şube yetkilisi tarafından anında verilir. Onaylandığı takdirde emekli kişinin kredisi hesabına aktarılır ve parasını çekebilir.

Emeklilere Uygulanan Faiz Oranları Farklı

PTT emekli kredisi çekmek isteyenler için her bankanın emekliler için uyguladığı faiz oranları farklıdır. Aktif Bank’tan alınacak PTT ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da müşterilere göre değişiklik gözleniyor.

Mesela; Aktif Bank’ın PTT emekli ihtiyaç kredisinden 10.000 lira tutarında kredi çekmek isteyen biri 60 ay vade seçeneğini tercih ettiği takdirde aylık olarak yüzde 2,59 faiz oranından faydalanarak taksitlerini öder. Bu durumda kredideki yıllık toplam maliyet oranı yüzde 44,7797 olmaktadır.

PTT emekli kredisi almak isteyenler için cazip hale getirilmiş olan bu avantajlı ihtiyaç kredisi imkanından faydalanmak için en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapabilirler.

 

 


Esnaf Kredisi

Akbank

Akbank’tan 30 Bin Lira KOBİ Kredisi!

KOBİ kredileri orta ve küçük çaptaki işletmelere bankalar tarafından sağlanan geri ödemeli finansal desteklerdir. Ekonomik anlamda zor durumda kalan ya da işlerini büyütmek ya da geliştirmek için paraya ihtiyacı olan işletmeler KOBİ kredisi kampanyalarını araştırarak yararlanırlar. Akbank KOBİ kredisi de bunlardan biridir. Akbank müşterisi olan işletmelere sağlanan bu kredi ile orta ve küçük sermayeli işletmeler işlerini geliştirebilir ya da işlerinin düzene girmesi için gerekli maddiyata sahip olabilir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.