QNB Finansbank COSME Kredisi ile KOBİ’leri Sevindirecek


Birkaç ay önce QNB’ye satılarak QNB Finansbankası olan, KOBİ’lere verdiği avantajlı faiz oranları barındıran krediler ile Türkiye’de önemli bir yere sahip Finansbank, Avrupa Birliği desteği ile COSME kredisini sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye’deki işletmelerin rekabet edebilir halde olması, güçlenmesi, sürdürülebilir duruma gelmesi, KOBİ’lerin büyümesi ve girişimcilik kültürünün teşvik edilmesi amacıyla Avrupa Yatırım Fonu ve AB programı tarafından yürütülen CIP programının devamı, Finansbank ile kobilere sunuluyor.

“İşletmelerin ve Kobilerin Rekabet Edebilirliği Programı” adıyla, 2014 yılında başlayarak 2020 yılına kadar sürecek olan, 2,3 milyar euroluk bütçeye sahip program, Avrupa Birliği Kredi Garanti Hizmeti tarafından da destekleniyor. Bu programın kapsamına girerek QNB Finansbank tarafından kobi müşterilerine kullandırılacak olan 750 milyon Türk Lirası tutarındaki kredi için, kredi başına %50 garantörlük desteği Avrupa Birliği Kredi Garanti Hizmeti tarafından verilecek.

Hedef, 3 yılda 30 bin müşteriye 750 milyon TL

COSME kredisi, kobileri her anlamda büyütmeyi hedefleyerek QNB Finansbank tarafından hazırlanıyor. Gerek finansmana erişimde olan geliştirme, gerekse AB ve küresel düzeyde pazarlara olan erişimin geliştirilmesi COSME kredisinin başlıca amaçlarından bir tanesi.

Türkiye’de son yıllarda hızlı bir yükseliş yakalayan girişimcilik kültürüne olan talebin artması amacıyla hazırlanan COSME kredisinin öncelikli hedeflerinden bir tanesi KOBİ’lerin rekabet edebilirlik ve sürdürülebilirlik yönlerinden iyileştirilmesi.

6 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri ile sunulacak olan COSME kredisi için, KOBİ’ler en yakın QNB Finansbank şubesine başvuru yapabilecekler. Cirosu 2 milyon TL’nin üzerinde olan, çalışan sayısı 10 kişiden az olan ve faaliyet süresi 6 ay ile 5 yıl arasında değişen KOBİ’ler, COSME kredisinden faydalanabilecek.


Esnaf Kredisi

Akbank

Akbank’tan 30 Bin Lira KOBİ Kredisi!

KOBİ kredileri orta ve küçük çaptaki işletmelere bankalar tarafından sağlanan geri ödemeli finansal desteklerdir. Ekonomik anlamda zor durumda kalan ya da işlerini büyütmek ya da geliştirmek için paraya ihtiyacı olan işletmeler KOBİ kredisi kampanyalarını araştırarak yararlanırlar. Akbank KOBİ kredisi de bunlardan biridir. Akbank müşterisi olan işletmelere sağlanan bu kredi ile orta ve küçük sermayeli işletmeler işlerini geliştirebilir ya da işlerinin düzene girmesi için gerekli maddiyata sahip olabilir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.