Rüyada Zeytin Görmek

Bekar olan insanların hayırlı kısmet bulup evleneceğine işarettir. Kişilerin aynı zamanda hayırlı ve bereketli işlere imza atacağı anlamına gelir. Bol kazançlı işler ile büyük başarılar elde edeceği anlamını da taşımaktadır. Bekar olan insanların hayırlı bir evlilik yapacağı gibi aynı zamanda da bebek sahibi olacağına doğacak olan bebeğin hayırlı bir evlat olacağına da işaret edilir. Rüyada zeytinin faydaları bebeği olmayan tedavi gören kişilerin ise en kısa sürede tedavisinin olumlu sonuçlanacağına aynı zamanda da cinsiyetinin erkek evlat olacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Zeytin Görmek Neye İşarettir?

Bolluğa, berekete, hayırlı olan her işe, kısmete, hikmete ve zenginliğe işarettir. Rüyada zeytin görmek kişinin çok mübarek bir insan olduğunun da belirtisidir aynı zaman da. Tarla takım sahibi olan insanların o yıl içerisinde bol kazanç sahibi ve bereketli bir yıl içerisine gireceği anlamdadır. Rüyada zeytin görmek aynı zaman da kolay kazanılan kazanç veya çok zor olan işlerin bir anda kolaylaşması anlamındadır. Dara düşen insanların bolluğa çıkacağı hayırlara dalalet edeceği anlamındadır. Günahkar olan insanın günahlarından arınmasına temiz bir hayata, temiz bir sayfa açmasına işarettir. Kırgın olan insanların kendi aralarında barış sağlayacağına huzursuzluk içerisinde olan evin huzura ereceğine işarettir. Kırgınlıkların geçeceği anlamını taşımaktadır.

Aynı zaman da hasta olan insanların şifa bulacağına, kötü olan hastalıklardan kurtulacağı ağrı ve sızılarının geçeceğinin de belirtisi olarak bilinir. Kişinin hayatında ne kadar negatif olan ve kötü niyetli olan insan varsa hepsinden tek tek zarar görmeden arınacağı anlamını da taşımaktadır. Mübarek olarak bilinen zeytinin hayırlara vesile olduğu bilinir. Çok hayırlı işlere adım atılacağı anlamını taşır. Rüya sahibinin her işten ve zorluktan kolaylıkla sıyrılacağı anlamını taşımaktadır.

Ayrıca rüyada zeytin ilim ve irfan anlamına da geldiği için kişinin okuyup güzel yerlere geleceği güzel mesleklere sahip olacağı anlamındadır. Rüyayı gören kişinin aynı zaman da evlatları var ise bunlardan birinin okul veya sınav kazanması durumu söz konusudur. Ayrıca güzel mesleklere erişeceği anlamını da taşımaktadır. Yani oldukça hayırlı bereketli şeylere yorumlanılan bir rüya olarak bilinir. Oldukça güzel sonuçlanan bir rüyadır.

Rüyada zeytinyağı eğer rengi sarı ise rüya sahibine onu istemeyen birisinden zarar geleceği anlamına da gelmektedir. Veya herhangi bir malına mülküne zarar ziyan olacağı anlamındadır. Çevresinde kötü ve kalbi fesat insanlar olduğu bunlara çok dikkat etmesi gerektiğini belirlemektedir. Ev içerisinde huzursuzluklar olacağını anlamını da taşır zaman zaman.