TEB’den Anında Pratik İhtiyaç Kredisi!


Uzman kadroları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sunan Türk Ekonomi Bankası (TEB), müşterileri nakit ihtiyaçlarını karşılayabilsin diye 48 ay vadeye kadar uzanan ödeme planları ve uygun koşullarda pratik ihtiyaç kredisi sunuyor.

Bankanın istediği belgeleri getirip, istediği koşulları sağlayan bireyler 24 saat içinde finansmanlarını kullanabilmektedirler. Pratik İhtiyaç Kredisi için, maksimum limit 12.500 Türk Lirasıdır.

Türk Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi Detayları

TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları bireylerin kredi notları, piyasada meydana gelen faiz değişimlerinden etkilenmemektedir. Benzer şekilde kredi tutarına ya da vadeye göre de faiz değişikliği yapılmamaktadır. Akdi faiz oranı yüzde 1,55 oranında uygulanmaktadır.

Kredi başvurusunda gerekli durumlarda bireylerin aylık gelir belgeleri istenebilmektedir. Banka ilk aşamada bireylerin gelir durumlarını inceler, gelire göre ödeyebilecekleri finansman verilir, ödeme planı düzenlenir.

İhtiyaç kredisi başvuruları banka şubeleri ve TEB internet sitesi olmak üzere 2 farklı kanaldan yapılabilmektedir. Kredinin onaylanması halinde bireylerin yine şubelere gitmesi gerekir. Bu talep tüm belgelerin tamamlanma ve krediye ilişkin tüm dokümanların imzalanması içindir.

TEB müşterisi olmasanız bile, tüm nakit ihtiyaçlarınız için 4466’ya T.C. Kimlik Numaranızı mesaj atarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz

Sabit faizli ihtiyaç kredisi sunan TEB, kredi kapsamında gelir belgesi haricinde bireylerin T.C. kimlik numaralarının yazılı olduğu ehliyet ya da nüfus cüzdanının fotokopisi talep eder. Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu da istenmektedir. Gelir belgeleri bireylerin çalışma durumlarına göre farklılık gösterir. Eğer ücretli çalışansanız ve maaş hesap cüzdanı yerine maaş bordronuzu antetli kağıtla verecekseniz firmanızın imza sirkülerinin bulunması gerekmektedir. Emekliyseniz emekli hesap cüzdanı, kamu çalışanı iseniz maaş bordrosu getirmeniz gerekmektedir. Başlangıçta kefil talep edilmez. Ancak kredi değerlendirmesi sonrasında talep edilebilir. Bu durumda kefil olan bireylerin de aynı belgeleri getirmeleri gerekir.

48 Ay Vadeli 5.000 TL İhtiyaç Kredisi

TEB’in sunduğu ihtiyaç kredisi kapsamında 48 ay vadeli ödeme planı ile 5 bin TL ihtiyaç kredisi alan bireylerin aylık kredi ödemeleri yüzde 1,55 faiz oranı ile 158,40 TL’ye tekabül etmektedir.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisinden diğer bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.