Vakıfbank’tan Çeşitli Ödeme Planları ile 30.000 TL Taşıt Kredisi!


Vakıfbank, hem 0 km hem de 2. el otomobil sahibi olmak isteyenlere özel avantajlı koşullarla taşıt kredisi sunuyor.

Vakıfbank taşıt kredisi alımlarında otomobilin 0 km ya da 2. el olmasına göre sunulan ve müşterilerden istenilenler farklı olmaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Detayları

Her iki türdeki otomobilin alımlarında da Vakıfbank 60 ay vadeli ödeme planları düzenlemektedir. Ödemeler hem eşit taksitli hem de 3 ay da bir ya da değişen taksitli olacak şekilde düzenlenir. Maaşlarını 3 ayda bir alan ya da değişen tutarlarda maaş alan yahut belli dönemlerde maaşlarından prim alanlar için ek ödeme planları çok büyük bir avantajdır.

Yine her iki türdeki otomobil alımları için hayat sigortası ve kasko zorunlu olarak yaptırılması gerekmektedir. Banka teminat için satın alınan aracın üzerine ipotek koyar. Söz konusu ipotek ödemeler bittiğinde kalkar. Kişi durumuna göre taşıt rehni haricinde de ek teminatlar talep edilebilir. Yalnızca geliri olan ve bunu bankaya belgeli olarak sunabilen bireylere kredi verilir.

2. el otomobil alımlarında 3 aydan 36 aya kadar yapılan vadelendirmelerde taşıtın yaşı maksimum 8, 37 aydan 60 aya kadar olan vadelendirmelerde ise taşıtın yaşı maksimum 5 olmalıdır.

Yeni araçlarda nihai fatura değeri, 2. el araçlarda ise kasko baza alınarak ne kadar kredi verileceği ile ilgili hesaplamalar yapılır. Aracın değerinin yüzde yüzü kadar taşıt finansmanı verilmez.  Eğer araç değeri 50.000 TL ve altındaysa yüzde 70’i kadar, eğer bu bedelden yüksek ise aşan kısmının yüzde 50’si eklenerek finansman verilir.

0 km araçlar için Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları yüzde 2,16 olarak belirlenmiştir. 2. el araçlar içinde bu oran yine yüzde 2,16 olmaktadır.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisinden diğer bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.