Zeytin Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

Diş ağrısı insanı oldukça zorlayan bir ağrıdır ve kolay kolay da geçmez. Zeytin diş ağrısına iyi gelmektedir. Özellik ile diş ağrısı çekildiği zaman siyah zeytin tavsiye edilir. Siyah zeytinin çekirdeği çıkarıldıktan sonra ağrıyan bölgeye bastırılması gerekir. Belli bir süre bu bölgede çekilen ağrıda hafifleme olacaktır. Zeytinin bastırıldığı çürük bölgede, bastırma işlemi 10 dakika kadar geçince ağrı da geçmeye başladığı görülür. Çünkü bu bölge uyuşmaya başlamıştır. Uyuşma ile beraber çürük olan bölgede yumuşama başlar. Bu yumuşamanın etkisi ile ağrı ile sancı kesilir.

Zeytin

İçeriğinde yüksek mineral ve yağ oksidanları içerir. Vitamin deposu olarak kabul edilen zeytinin yeşil, siyah ve sarı olmak üzere iç çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin ayrı ayrı faydaları bulunur. Ama genel anlamda bakıldığında zeytinin faydaları çoktur.

Zeytinin Faydaları

Cilt, saç, yüz, el ve tırnakları onarır. Nemlendirme özelliği ile geniş ve açılmış olan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Bir gün içerisinde bir ya da iki kez çekirdeği ile beraber tüketilmesi halinde mide için en yararlı toksin olur. Mide rahatlayarak, hızlı bir şekilde çalışmaya başlar ve hızlı emilim sağlanmasını sağlar. Bağırsak sistemini de temizler. Yeşil zeytin tüketimi cilt güzelliğine fayda sağlar. Zeytinden yapılmış turşu, mide, bağırsak ve ağız sağlığına olumlu etki yapar.

Zeytinyağının Faydaları

Zeytin tüketimi kadar zeytinden imal edilen zeytinyağı tüketimi oldukça faydalıdır. Zeytinyağı, derinin canlanmasını sağlar. Saçı uzatır, yağlı ciltleri temizler ve gözenekleri sıkılaştırır. Gözeneklerin sıkılaşması kişinin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Göz torbaları var ise buraya zeytinyağı sürülmesi torbalardan kurtulmaya yardımcı olur. Aynı zamanda göz çevresinde olan şişlikler de zeytin ve zeytinyağı kullanımı ile gitmektedir.

Zeytin Ne Kadar Tüketilmeli

Her besin maddesinin aşırı derecede tüketilmesi yarar yerine kişiye zarar getirir. Zeytin çok eski zamanlardan beri bilinen bir besin maddesi ve sağladığı yararlar da oldukça fazladır. Ama zeytininde kararında tüketilmesi gerekir. Zeytin bir gün içerisinde kahvaltıda 10 adede kadar tüketilebilir. Gün içerisinde ara öğün olarak isimlendirilen zamanlarda da bir kaç tane yenebilir. Kararında bu şekilde tüketildiği takdirde kişi zeytin tüketiminden maksimum fayda sağlayacaktır. Ama günde koca bir kase zeytin tüketmek kişinin sağlayacağı yararı zarara dönüştürecektir. Zeytinyağını da aynı şekilde karar seviyesi tüketmek gerekir. Örnekleyecek olur isek bir kase salataya bir yemek kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır.