Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Detayları


Türkiye’nin geniş ağlarından birine sahip olan Ziraat Bankası, müşterilerinin tüm bireysel ihtiyaç finansmanlarında kullanabilecekleri 60 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları kredi toplam tutarı ve kredi vadesine göre değişiklik göstermeyip, sabit kalmaktadır. Yüzde 1,19 oranında faiz uygulayan Ziraat Bankası kredi kullanacak bireylerden finansmanın binde 5’lik payı kadar kredi tahsis ücreti almaktadır. Bu ücrete banka sigorta muamele vergisi (BSMV) dahil edilmemektedir.

Eğitim, sağlık, beyaz eşya, tatil gibi bireysel nakit ihtiyaçları için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kullanacak kişilerin 60 ay vadeye kadar alacakları 20 bin Türk Lirası finansman için 615,02 Türk Lirası aylık kredi taksiti ödemeleri gerekmektedir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 31,4123’dir. Müşteriler dilerlerse 3 ayda bir ödemeli ihtiyaç kredisi kampanyasını tercih edebilmektedirler.

6 Seçenek İle Başvuru İmkanı

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişilere banka 6 farklı seçenek ile başvuru yapabilme avantajı sunulmaktadır. Bunlar; ATM’ler, çağrı merkezleri, ziraat mobil, internet sitesi ve şubesi, bankanın şubesi. Müşteriler çok kolay bir şekilde bir çok kanal ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Şubeye gidip başvurularını tamamlamak isteyenlerin ise yanlarında kimlik belgelerini, gelir durumlarını gösteren belgelerini ve başvuru formalarını bulundurmaları gerekmektedir.