Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası masrafsız kredi ile bireysel müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Banka, bir yandan işletmeler için sunduğu ticari kredi seçenekleri konusunda cezbedici olanaklar sunarken, bir yandan da bireysel müşterileri için masrafsız ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler banka şubesine giderek kredi başvurusu yapabilecekleri gibi, on-line olarak da kredi taleplerini bildirebilirler. Kişinin bankalardaki genel durumu sistemsel olarak kontrol edildikten sonra gelen kredi sonucu olumlu ise, masrafsız ihtiyaç kredisi şubeye gidilerek kısa süre içinde kullanılır.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi seçenekleri arasında olan masrafsız kredi için şube yoluyla başvuru yapılırken kimlik belgesi ibraz etmek gerekir. İnternet üzerinden ya da SMS yoluyla yapılan başvuruşlarda ise, başvuruyu yapacak kişiye ait kimlik bilgileri gereklidir. Şubeye yapılan başvuruda şube yetkilisi dakikalar içinde kredi ile ilgili sonucu bildirir. Eğer başvuru internetten ya da SMS yoluyla yapılmışsa yine kısa süre içinde cevap gelerek kişi ne yapacağı konusunda yönlendirilir.

Kredi İçin Gerekli Evraklar

Bireysel banka müşterileri için yılın çeşitli dönemlerinde sunulan kredi imkanından yararlanmak için kimlik belgesi, krediyi kullanacak kişinin üzerine olan telefon, doğalgaz, elektrik ya da su faturası ve gelir belgesi yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankası kredi faiz oranı aylık ortalama 1,1 şeklinde belirlenmiştir. 48 aya kadar ödeme seçeneği bulunan bu krediden yararlanan bir kişi alacağı 20 bin TL için, aylık 566 TL taksit öder. Kredi miktarına yansıyan toplam  faiz tutarı ise ortalama 7.200 TL.’dir. Yani Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi olarak 20.000 TL kredi kullanan bir müşteri 48 aylık ödeme planı sonunda toplamda ortalama 27.300 TL geri ödeme yapmış olur.

2017 yılının ilk dönemlerinde bankalar kredi fırsatları yaratmaya devam ediyor. Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi içinde başvurular alınmaktadır.