Ziraat Bankası’nın Tüm Kredi Çeşitleri, Faiz Oranları, Başvuru ve Detayları


Ziraat Bankası İhtiyaç Kredileri

Tüm bireysel ihtiyaçlar için 60 aya varan vadelerle Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri, pek çok avantajlı seçeneği barındırmakta.

  • Tüketici Kredisi

Bu kredi başvurusunda bulunanlara, ödeyecekleri vade süresince hayat sigortası yapılmaktadır. KKDF ve BSMV hariç faiz oranı %1,19’dur. Ayrıca %0,50 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

  • Masrafsız Tüketici Kredisi

Kredi tahsis, istihbarat ve komisyon ücretleri tahsil edilmemektedir ve sadece faiz ücreti alınmaktadır. Ödeme planı krediyi çeken müşteri tarafından oluşturulmaktadır.

  • Tüketici Avans Kredisi:

Vadeli-vadesiz ya da yatırım hesabı olan Ziraat Bankası müşterileri için geçerli olan bu kredi, 6 aya kadar varan vade seçeneği sunmakta. Ayrıca hayat sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.

  • Eğitim Kredisi

Üniversite, okul veya kurs giderleri için verilen ve 60 ay vade imkânı sunan bir kredidir.  Öğrencinin düzenli geliri varsa kendisinin veya öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen aile bireylerinden herhangi birinin de başvurabileceği bir kredidir. Hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır.

  • İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri arasında, gayrimenkul üzerine ipotek tahsis edilerek, 60 aya kadar varan vade seçenekleriyle kredi alma imkânı mevcuttur. Gayrimenkul cinsine bağlı olarak kredi miktarı değişmektedir. Konut için %80’i, imarlı arsa için %50’si ve iş yeri için değerinin %75’i kadar kredi kullanılabilmektedir. Kredi konutla bağlantılı olduğu için hayat sigortasıyla birlikte zorunlu deprem ve konut sigortalarını yaptırmakta zorunludur.

Yasa Kapsamındaki İpotekli Bireysel Finansman Kredisi ise, Tapu Sicil Müdürlüğü’nce ipotek akdi resmi olarak düzenlenir ve bu belge bankaya olan borcun ödeneceğine dair güvence olarak gösterilir. Konut değerinin %80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir. Bunların haricinde, Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi ile başka bir bankadan konutunuz üzerine yaptırdığınız ipoteği Ziraat Bankası’na taşıyarak düşük faiz oranlarından faydalanılabilmektesiniz.

  • Arsa Kredisi

Yatırımlarını arsa veya arazi alıp satarak değerlendirmek isteyenler için 60 aya kadar vade seçenekleri sunan kredidir. Çekilebilecek kredi, satın alınacak arsanın değerinin %50’si kadardır.

  • Bireysel Ve Ortak İşyeri Kredisi

Ofis, dükkân vb. İşyeri satın alacak kişilerin bireysel başvuru yapabileceği kredi, 120 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kullanılabilecek kredi tutarı satın alınacak iş yeri değerinin %75’i kadardır. Ortak İşyeri Kredisi ise, en az 2 en fazla 5 kişinin ortak iş yeri açmak amacıyla başvurduğu kredidir. Koşulları bireysel iş yeri kredi başvurularıyla aynıdır.

 


Esnaf Kredisi

Akbank

Akbank’tan 30 Bin Lira KOBİ Kredisi!

KOBİ kredileri orta ve küçük çaptaki işletmelere bankalar tarafından sağlanan geri ödemeli finansal desteklerdir. Ekonomik anlamda zor durumda kalan ya da işlerini büyütmek ya da geliştirmek için paraya ihtiyacı olan işletmeler KOBİ kredisi kampanyalarını araştırarak yararlanırlar. Akbank KOBİ kredisi de bunlardan biridir. Akbank müşterisi olan işletmelere sağlanan bu kredi ile orta ve küçük sermayeli işletmeler işlerini geliştirebilir ya da işlerinin düzene girmesi için gerekli maddiyata sahip olabilir. […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.